ANA SAYFA
0216 325 29 31 Özel Arda Çocuk Evi-Ozel Arda Cocuk Evi-Çocuk Yuvası Koşuyolu Mehmet Akman Sok.No:47 81040 Kadıköy - Koşuyolu - İstanbul 0216 325 29 31 Çocuk evi Yuva Kreş
HAKKIMIZDA
 

:::::::::: MERHABA ::::::::::

Arda Çocuk Evimiz ; çocuklarımıza doğal coşkularını yaşatmak,çocukluk yaşamı ile uyumlu ,duyarlı ,sevgi dolu ,mutlu bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.Bu amaç doğrultusunda ,çocuklarımızın kendini ifade edebilen ,sosyal ve duygusal gelişmelerini sağlıklıtamamlayan bireyler olması için gelişim sürecinien iyi şekilde oluşturmayı hedeflemekteyiz.

Bilindiği gibi yuva çocuğu çocuklarının eğitimi oldukça duyarlı ve özen gerektirenbir süreçtir.Araştırmalarda insan yaşamı boyunca edinilen bilgilerin %70'inin 0-6 yaş döneminde öğrenildiği kanıtlanmıştır.Hızlı bir büyüme ve gelişme süreci içinde bulunan çocukların olağan dışıanlama merakı taşıdığı ,herşeyi sorguladığı ,doyurucu cevap buluncaya kadar incelemelerini sürdürdüğü gözlenmektedir.Okul-aile işbirliğini ve çocukların gelişim özelliklerini temel alan okulumuz sevgi ve saygıya dayalı ,paylaşma ve yardımlaşmayı bilen ,kendisi ile barışık ,özgüveni gelişmiş bireyler yetiştirmeye her eğitim döneminde yoğun bir gayret göstermektedir.

Çocuklarımızın sevdiği ve seve seve geldiği bir eğitim kurumuyuz.Sabah yuvaya geldiklerinde onlara açılan kucak sıcak ve şefkatli ,sevgi dolu bir kucak ,onlara açılan kucak eğitimin hayatta her şey olmadığını bilen insanların kucağıdır.Bu kucak onları sıkmadan ,bunaltmadan sarılan ,gerekli hareket ve gelişim imkanı sağlayan ,zihinsel-fiziksel gelişimini en yüksek kapasitesine ulaştırmada her zaman bir adım daha ileri adım atabilmenin heyecanını duyan ,kabiliyetli ,eğitimli ,deneyimli ,sabırlı ,sorumluluk sahibi eğitimcilerin kucağıdır.Bu kucak onları sadece sevmez ,sadece eğitmez , sadece alkışlamaz ,zamanı geldiğinde de ilköğretime başlarken de her zaman yanında , destek olur ,gülümseyerek el sallar. 

 

-
EĞİTİM
 

Arda Çocuk Evi'nde eğitim ağırlıklı olarak Etkin Öğrenme Methodu benimsenmekle birlikte, Yaratıcı Drama, Çoklu Zeka, Duygusal Zeka Gelişimi, gibi pek çok sistemin uygulanabilir kısımlarını programımızın içine adapte ederek, çocuklar için daha faydalı çalışmalar yaparak verilir. Bu çalışmaları yaparken, daha doğru uygulamalar yapabilmek amacı ile, eğitim kadromuzu meslek içi kurslarla daha da yeterli hale getiriyoruz.Okulumuzda haftada üç gün İNGİLİZCE çalışması yapıyoruz ve bu çalışmayı “ English Through Drama “ yani yaşayarak öğrenme metodunu kullanarak uyguluyoruz. On yıldır uyguladığımız bu yöntemle yabancı dil öğretme konusunda çok yüz güldürücü sonuçlar alıyoruz.

Oyun
Biz çocukların gelişiminde oyun yemek içmekten daha değerlidir. Üç yaşından sonra çocuklar yalnız oyunları bırakıp arkadaşlarıyla (yaşıtlarıyla) oynamak isterler. Bu ancak yaşayarak öğrenilir. Ben Okulumda arkadaşlarımla beraber çok güzel oyunlar oynuyorum ve hayata hazırlanıyorum.
El Becerileri
Büyüyünce ellerimi iyi kullanabilen becerikli bir insan olmak istiyorum. Bunun için okulumda arkadaşlarımla birlikte kağıtlar kesiyoruz, katlıyoruz, yırtıyoruz, boncuklar diziyoruz, ip bağlıyoruz, düğme dikiyoruz, hamur yoğuruyoruz, lego oynuyoruz, parmak oyunları oynuyoruz. Buna benzeyen o kadar güzel şeyler yapıyoruz ki önümüzdeki yıl benim ellerim kendi ihtiyaçlarımı karşılayabilecek kadar becerikli olacak.
Şarkı ve Ritm
Dans ve müzik biz çocuklar için bir yaşam biçimidir. Bunun bilincinde olan okulumuzdaki eğitim uzmanları bizim bu konudaki gelişmemizi destekleyecek çok güzel ve eğlenceli çalışmalar yaptırıyorlar.
Anadili Etkinlikleri
İlkokula başladığımız zaman zorluk çekmememiz için bazı bilgileri önceden edinmemiz gerekiyormuş. Bunları öğrenirken bizim zorlanmadan yaşımıza uygun hazırlanmamız için benim okulum çok özel programlar uyguluyor. Kısacası bu işin bilincinde uzman bir kadrodan eğitim alıyoruz.
Matematik
Eğer oyun gibi uygulanabilirse Matematik öğrenmek hem çok zevkli hem de çocukların zekalarını geliştirici bir etkinlikmiş. Biz oyun oynadığımızı zannederken çok matematik öğreniyoruz, çoooook.
Geziler
Biz çok gezeriz! Nereleri mi? Her ay bir çocuk tiyatrosuna gideriz. Hava güzel olunca pikniğe, müzelere, çocuk eğlence merkezlerine gideriz. Ünitelerle ilgili postane, yaşlılar yurdu, itfaiye gibi geziler yaparız... Bu gezilere katılabilmem için annemin ve babamın izin vermesi gerekiyor.
Oyuncaklar
Yuva içinde her türlü oyuncaklardan bol miktarda var. Top havuzu, bisikletler, pedallı arabalar, zeka geliştirici tahta ve plastik oyuncaklar, kuklalar, bebekler, kocaman evler, daha neler neler... Bu oyuncaklar o kadar çok ki hepsini anlatmam mümkün değil, yaşamanız lazım. Ben bunlarla oynarken arkadaşlarımla paylaşmayı da öğreniyorum.

 

ETKİNLİKLER
 

 

Veli İletişimi : Her ay eğitim programımız , yemek listemiz branş derslerinin programı , değerlendirme sonuçları , belli periodlarla yapılan çocukların gelişim raporları ve psikolojik yazılar velilerimize ön bilgi olması açısından kendilerine ulaştırılır.Belli aralıklarla veli seminerleri düzenlenir.Küçük anektodlarla velilerle yazışmalar yapılarak iletişim sağlanır ...   ayrıntılı bilgi ve resimler için tıklayınız ...

Beslenme : Çocuk yuvamızda dengeli beslenmeye özen gösterilip , gıdaların doğal ve katkısız olmaları , besleyiciliği ve doyuruculuğu göz önünde tutulmakta , taze ve doğal ürünlerle beslenen çocuklarımızın bu süreci de güçlü ve sağlıklı olarak geçirmeleri sağlanmaktadır ...   ayrıntılı bilgi ve resimler için tıklayınız ...

Kültürel Gezilerimiz : Müze , Sinema , Tiyatro , Çevre Gezileri , Park , Piknik vs ...   ayrıntılı bilgi ve resimler için tıklayınız ...

Eğlencelerimiz : Balolar , 23 Nisan , Yılbaşı Partileri , Doğum Günleri , Yılsonu Şenlikleri , Özel Partiler , Pijama Partileri , Su Havuzunda Eğlence , Parkta Bisiklet Turları , Özel Günler , Ev Gezileri vs ...   ayrıntılı bilgi ve resimler için tıklayınız ...

Branş Derslerimiz : İngilizce , Müzik , Bale , Drama , Halk Oyunları , Yaratıcı Dans , Resim - Seramik vs ...   ayrıntılı bilgi ve resimler için tıklayınız ...

Binicilik : Taşdelen Atlı Spor Kulübü ...   ayrıntılı bilgi ve resimler için tıklayınız ...

Yüzme : Nakkaştepe İstek Belde Vakfı ...   ayrıntılı bilgi ve resimler için tıklayınız ...

 
İLETİŞİM
 

 

ADRES

Koşuyolu Mehmet Akman Sok.No:47

81040 Kadikoy - Istanbul

TELEFON

( +90 216 ) 325 29 31

GSM

( +90 543 ) 712 41 53

POSTA

info@ozelardacocukevi.com

FOTOĞRAF GALERİSİ